Програма 50+20 для українських біженців у Румунії

Ще на початку повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну уряд Румунії вжив низку заходів, спрямованих на вирішення проблеми розміщення українських біженців у Румунії. Однак масовість в’їзду в країну людей, що тікають від війни, змусила державні органи шукати варіанти розселення біженців у приватному секторі. З цією метою було прийнято низку нормативно-правових актів, положення яких будуть у спрощеній формі викладені нижче.

Що таке програма 50+20?

Урядове вирішення проблеми з довгостроковим розселенням українських біженців у Румунії пішло в народ під назвою «програма 50+20» або «програма 50/20». Суть цієї програми полягає в тому, що Уряд Румунії ухвалив рішення щодо фінансової підтримки тих румунів, які безоплатно приймають українських біженців. Йдеться про державну компенсацію витрат осіб, які ухвалили або приймають біженців з України.

Користуватися компенсацією деяких витрат можуть румунські власники житла (фізичні та юридичні особи). Для фізичних осіб компенсація можлива у розмірі 50 леїв на день за проживання одного біженця та 20 леїв на день за забезпечення харчуванням одного біженця на день. Для юридичних осіб (готелів, готелів) компенсація складає 100 леїв за біженця, але не більше 230 леїв за номер (готель).

Врахуйте, що компенсацію отримує не біженець, а власник житла – румун. Спочатку румун повинен утримувати за власний рахунок біженців, і лише на початку наступного місяця він має право вимагати компенсацію понесених витрат за попередній місяць проживання біженців.

Якщо судити з активності орендодавців, більшість румунів не вірять у можливість отримати компенсацію понесених витрат, оскільки фінансування програми йде з обмежених бюджетних фондів.

Програма 50+20 дуже погано працює в Бухаресті та на румунському узбережжі Чорного моря (особливо у розпал туристичного сезону). Але в багатьох інших містах Румунії ситуація виглядає кращою.

Хто може отримати безкоштовне житло за програмою 50+20?

Скористатися процедурою надання безкоштовного житла за програмою 50+20 може будь-яка особа, яка відповідає таким умовам:

  • проживав, проживає чи має право на постійне проживання в Україні (у даному випадку йдеться про іноземців з ВНП в Україні);
  • залишив територію України після початку повномасштабної військової агресії з боку Росії, або більше не може повернутися в Україну через кризу, викликану війною;
  • надасть документ, що засвідчує особу, або будь-яким іншим способом підтвердить місце постійного проживання на території України.

Процедура запиту компенсації за програмою 50+20

На словах процедура участі у програмі 50+20 проста. Громадянин Румунії, який приймає біженців, повинен:

  1. Зареєструвати біженців за місцем проживання у поліцейській дільниці. Громадянин Румунії зобов’язаний протягом 3 днів зареєструвати будь-якого іноземця, що проживає в житловому приміщенні, що належить румуну. Невиконання зобов’язання про спoвiщення протягом 3 днів з моменту розміщення вважається правопорушенням та тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 100 до 500 леїв.
  2. Подати запит на компенсацію у перші 3 робочі дні місяця для розрахунків за попередній місяць та надати: дані про період поселення біженця; заяву про власну відповідальність за надання неправдивих даних; копію посвідчення особи заявника (приймаючої сторони); документи, що засвідчують право власності чи іншого права користування житловим приміщенням, де проживають біженці.
  3. Чекати протягом 16 робочих днів поки уповноваженими адміністративними органами здійснює розрахунок.

4 комментария к “Програма 50+20 для українських біженців у Румунії”

  1. Ми отримали гроші від хазяїна житла через 2 місяці проживання

  2. Чи можна з собою кішку? Є якісь норми перевезення тварин з України в Румунію?

  3. Ищу жилье в Бухаресте семя 3 человека из Украины

Обсуждение закрыто.